Naturel Kayısı

Organik günkurusu kayısı sarı kayısının aksine, kükürtleme işlemine tabi tutulmadan doğal olarak güneşte kurutulmuş kayısıdır. Günkurusu kayısının faydaları : Günkurusu kayısısı, içerdiği A, B3 (niasin-Vitamin B-3 olarak da bilinir ve suda çözünür. Yağ,protein ve karbonhidratların enerjiye dönüştürülmesinde rol oynar. Beyin fonksiyonları,sağlıklı cildin korunması ve sindirim sistemi için önemli bir vitamindir.) vitamini, kalsiyum, magnezyum, potasyum ve fosfor sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirir, grip ve soğuk algınlığına karşı koruyucudur.

Ayrıca kansızlığa iyi gelir, kan yapımına yardımcı olur ve sinirleri gevşetir. İçerdiği kalsiyum ve magnezyum sayesinde kemik sağlığı açısından da önemlidir. Günkurusu, lif açısından çok zengin bir meyvedir. Lifli bir meyve olduğundan bağırsakları korur ve kabızlığa iyi gelir. Günkurusu kayısısında bulunan Beta - karoten ise özellikle akciğer kanserinin, kalp hastalıklarının ve kataraktın önlenmesine yardımcı olmaktadır.

Firmamız Baktar Tarım konvansiyonel ve organik olarak iç piyasa ve ihracat da güneş kurusu kayısı üretim, paketleme, satış ve ihracatını gerçekleştirmektedir.

Ürün Gurupları

güncel haber
dövüş oyunları
malatya peyzaj
E-Katalog